Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego
W słoneczny czwartek po zjedzonym śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy na jesienną wyprawę do Czasławia.
Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, że aby znaleźć się na „Zaczarowanym Wzgórzu” trzeba przejść z parkingu na nóżkach kilka metrów krętą ścieżką. I warto było…!!
Na szczycie wzniesienia znajdowało się piękne gospodarstwo, gdzie przedszkolaki odpoczęły i zjadły drugie śniadanie, a następnie uczestniczyły w przygotowanych specjalnie dla nich atrakcjach.
Na początek dzieci zostały zaproszone do tzw. „Koziej Wólki” czyli miejsca, w którym mieszka kilka hodowlanych zwierząt, m. in. kozy, króliki, kury, osiołek, a nawet sarenka. Dzięki uprzejmości gospodyni obiektu dzieci mogły zobaczyć z bliska zwierzęta oraz je nakarmić.
Następnie przedszkolaki poznały konia „Filipa” i każde chętne dziecko mogło usiąść na jego grzbiecie i poczuć się jak prawdziwy jeźdźca. Brawo za odwagę!
Kolejnym punktem naszej wyprawy były zabawy na jesiennej łące z chustą Klanza, a potem samodzielne wykonanie pięknych, drewnianych obrazków, które każde dziecko zabrało ze sobą do domu na pamiątkę wycieczki.
Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu smacznych racuszków z koszykami w dłoni wyruszyliśmy do lasu na poszukiwanie Jesieni i jej leśnych darów. Okazało się, że las skrywa wiele niespodzianek w postaci szyszek czy wielobarwnych liści. Na koniec piękna pogoda i doskonałe humory dały nam siłę by pobawić się wesoło na pobliskim placu zabaw.
Z żalem opuszczaliśmy pełne przygód i wrażeń „Zaczarowane Wzgórze”.
Maria Zielińska27 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowana Wzgórze” w Czasławiu.

W słoneczny czwartek, po zjedzonym śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy na jesienną wyprawę do Czasławia. Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, że aby znaleźć się na „Zaczarowanym Wzgórzu” trzeba przejść z parkingu na nóżkach kilka metrów krętą ścieżką. I warto było!

Z żalem opuszczaliśmy pełne przygód i wrażeń „Zaczarowane Wzgórze”.