Spotkanie z policjantami

W piątek 28 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy.

Spotkanie z policjantami
Przedstawiciele Komendy Policji w ciekawy sposób zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i uświadomili potrzebę noszenia przedmiotów odblaskowych w nocy. Zaproszeni goście pokazali nam także jak należy się zachować, gdy spotkamy nieznajomego psa, którego nie powinniśmy zaczepiać ani głaskać.
Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego ubiór oraz z jakich sprzętów korzysta w swojej pracy. Chętne osoby mogły przymierzyć policyjny mundur i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi policjanci.
Kolejną atrakcją przygotowaną przez naszych gości była możliwość odbicia własnych odcisków palców za pomocą specjalnego tuszu. Kartki z odciśniętą dłonią każde dziecko mogło zabrać ze sobą do domu na pamiątkę dzisiejszego dnia.
W dalszej części spotkania na przedszkolnym parkingu czekał na nas radiowóz, którym policjanci przyjechali do naszego przedszkola. Samochód ten wzbudził wielkie zainteresowanie wśród dzieci.
Na zakończenie spotkania grupa Biedronek i Kangurków w podziękowaniu za pouczające spotkanie przedstawiły piosenkę i wierszyk dla naszych gości.
Serdecznie dziękujemy rodzicom Antosi i Michalinki za zorganizowanie spotkania z panami policjantami.