Soczek pełen witaminek

Soczek pełen witaminek
W naszym przedszkolu najmłodsza grupa "Tygryski" degustowała wspólnie wykonany soczek jabłkowo-marchwiowy. Zanim to nastąpiło, przedszkolaczki zapoznały się z budową sokowirówki i jej działaniem. Następnie przygotowaliśmy przyniesione przez dzieci jabłuszka i marchewki i zabraliśmy się do pracy. Każdy "tygrysek" mógł samodzielnie włożyć kawałki jabłka lub marchewki do sokowirówki i patrzeć jak zamienia się w soczek. Dzieciom bardzo się to podobało i nie chciały kończyć tej przyjemnej pracy. Gdy zapełniliśmy dzbanek zasiedliśmy do stoliczków i wypiliśmy powstały soczek podkreślając jego walory zdrowotne. Od dzisiaj "tygryski" wiedzą, że soczek jabłkowo-marchwiowy jest pyszny i zdrowy.
Dorota Janeczko

Dorota Janeczko