Kangurki w bibliotece

Kangurki w bibliotece
Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat zbiorów bibliotecznych, sposobu wypożyczania książek oraz prawidłowego obchodzenia się z nimi. Poznały także zasady właściwego zachowania się w Bibliotece Publicznej i mogły obejrzeć dowolnie wybraną przez siebie książeczkę.
Oprócz części „teoretycznej” Pani bibliotekarka przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Pierwszą z nich był krótki konkurs z zagadkami oraz układanie historyjki obrazkowej do bajki o „Czerwonym Kapturku”.
Kolejną atrakcją było kolorowanie jesiennych obrazków, które ozdobią biblioteczny kącik plastyczny. Oczywiście nie obyło się również bez głośnego czytania bajki znanych autorów takich jak W. Chotomska czy J. Brzechwa.
Maria Zielińsk23 października dzieci z grupy Kangurki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z tym ciekawym i magicznym miejscem.