Spotkanie oko w oko z Maglem

Grupa Biedronki wybrała się na krótką, ale bardzo ciekawą wycieczkę szukając odpowiedzi „Jak można prasować nie używając żelazka”. Była to realizacja planu pracy dydaktycznej naszej grupy z obszaru podstawy programowej - Nasz kontakt z techniką oraz urządzenia gospodarstwa domowego. 

Spotkanie oko w oko z Maglem.
Grupa Biedronki wybrała się na krótką, ale bardzo ciekawa wycieczkę szukając odpowiedzi  „Jak można prasować nie używając żelazka”. Była to realizacja planu pracy dydaktycznej naszej grupy z obszaru podstawy programowej - Nasz kontakt z techniką oraz urządzenia gospodarstwa domowego. Przedszkolaki na hasło "wycieczka” wychodząc z przedszkola, od razu rozglądały się za autokarem. Okazało się, że wcale nie jest on nam potrzebny, ponieważ to nasze nogi miały doprowadzić nas na znaną nam dobrze ul. Grunwaldzką.
Podczas tygodniowych zajęć dzieci zgłębiały wiedzę na temat domu i jego wyposarzenia, a w szczególności zwróciliśmy uwagę na poznanie urządzeń gospodarstwa domowego. Przedszkolaki wymieniały jakie obowiązki ma do wykonania mama i tata (ciekawe odpowiedzi umieściliśmy na biedronkowej tablicy w szatni  ). Dzieci dostrzegły rolę urządzeń gospodarstwa domowego w ułatwieniu pracy ludziom. 
Nasza chęć doświadczeń doprowadziła nas do Punktu Magla gdzie dzięki uprzejmości pracującej tam Pani Marysi, dowiedzieliśmy się jak można w szybkim czasie wyprasować potrzebne duże rzeczy jak np. obrusy, pościel, ręczniki itp. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały Pani która opowiadała i pokazywała nam jak działa magiel. Każdy przedszkolak miała okazję sam zmaglować chusteczkę. Dzieci na zakończenie otrzymały ciasteczka od naszego Eksperta od Magla. Kiedy Pani dowiedziała się o naszych zajęciach na temat domu, zaprowadziła nas do salonu Okien i Drzwi „po sąsiedzku”. Dziękujemy Panią tam pracującym za przyjęcie małych odkrywców. Jaka była radość w możliwości otwierania i zaglądania przez nie jedne drzwi. Najbardziej spodobało się dzieciom wielkie okrągłe okno. 
Nasze doświadczenia konstrukcyjno-techniczne okazały się niezapomniane. 
Bardzo dziękujemy p. Marysi za tak bardzo ciepłe przyjęcie naszych małych odkrywców.
Renata Dekert


Przedszkolaki na hasło "wycieczka” wychodząc z przedszkola, od razu rozglądały się za autokarem. Okazało się, że wcale nie jest on nam potrzebny, ponieważ to nasze nogi miały doprowadzić nas na znaną nam dobrze ul. Grunwaldzką.


Podczas tygodniowych zajęć dzieci zgłębiały wiedzę na temat domu i jego wyposażenia, a w szczególności zwróciliśmy uwagę na poznanie urządzeń gospodarstwa domowego. Przedszkolaki wymieniały jakie obowiązki ma do wykonania mama i tata (ciekawe odpowiedzi umieściliśmy na biedronkowej tablicy w szatni). Dzieci dostrzegły rolę urządzeń gospodarstwa domowego w ułatwieniu pracy ludziom. 


Nasza chęć doświadczeń doprowadziła nas do Punktu Magla, gdzie dzięki uprzejmości pracującej tam Pani Marysi, dowiedzieliśmy się jak można w szybkim czasie wyprasować potrzebne duże rzeczy jak np. obrusy, pościel, ręczniki itp. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały Pani, która opowiadała i pokazywała nam jak działa magiel. Każdy przedszkolak miał okazję sam zmaglować chusteczkę.

Dzieci na zakończenie otrzymały ciasteczka od naszego Eksperta od Magla. Kiedy Pani dowiedziała się o naszych zajęciach na temat domu, zaprowadziła nas do salonu Okien i Drzwi „po sąsiedzku”. Dziękujemy Paniom tam pracującym za przyjęcie małych odkrywców. Jaka była radość w możliwości otwierania i zaglądania przez niejedne drzwi. Najbardziej spodobało się dzieciom wielkie okrągłe okno. 


Nasze doświadczenia konstrukcyjno-techniczne okazały się niezapomniane. 


Bardzo dziękujemy p. Marysi za tak bardzo ciepłe przyjęcie naszych małych odkrywców.


Renata Dekert