Na starganie - zajęcia otwarte

W czwartek grupa Biedronek zaprosiła do wspólnej zabawy rodziców. Dzieci przygotowały teatrzyk kukiełkowy prezentując wiersz „Na straganie”.  Biedronki dzielnie poradziły sobie w roli aktorów.

Na starganie- Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Biedronek
W czwartek grupa Biedronek zaprosiła do wspólnej zabawy rodziców. Dzieci przygotowały teatrzyk kukiełkowy prezentując wiersz „Na straganie”.  Biedronki dzielnie poradziły sobie w roli aktorów. W dalszej części zajęć rozmawialiśmy na temat warzyw. Po co tak naprawdę zjadamy warzywa? Co mają w sobie cennego, jakie chętnie zjadamy?  Przedszkolaki zaprezentowały swoja ulubioną piosenkę o kurkach, rydzach i maślakach. Jakie warzywa są podobne do piłki i które są bardzo twarde sprawdzaliśmy  przez dotyk w magicznym pudełku.  Do dzielenia ich nazw na sylaby nawet nie trzeba było dzieci namawiać- wszystkie rączki w górze . Kolorowe opaski z  sylwetką warzywa  zachęciły dzieci do zabawy ruchowej sałatka jarzynowa. Wystąpiły m. in. dynie, bakłażany, pomidory, żółte papryki. W dalszej części zajęć dzieci  wspólnie z rodzicami tworzyły warzywne obrazy. Każda praca była bardzo twórcza i wyjątkowa. Tu odsyłam do naszej galerii, gdzie można podziwiać kreatywność wszystkich artystów.  Na zakończenie przedszkolaki poczęstowali swoich gości własnoręcznie przygotowanymi owocowymi koreczkami. 
Renata DekertW czwartek grupa Biedronek zaprosiła do wspólnej zabawy rodziców. Dzieci przygotowały teatrzyk kukiełkowy prezentując wiersz „Na straganie”.  Biedronki dzielnie poradziły sobie w roli aktorów. 

 

W dalszej części zajęć rozmawialiśmy na temat warzyw. Po co tak naprawdę zjadamy warzywa? Co mają w sobie cennego, jakie chętnie zjadamy? Przedszkolaki zaprezentowały swoją ulubioną piosenkę o kurkach, rydzach i maślakach. Jakie warzywa są podobne do piłki, i które są bardzo twarde sprawdzaliśmy przez dotyk w magicznym pudełku.  

 

Do dzielenia ich nazw na sylaby nawet nie trzeba było dzieci namawiać - wszystkie rączki w górze. Kolorowe opaski z sylwetką warzywa zachęciły dzieci do zabawy ruchowej sałatka jarzynowa. Wystąpiły m. in. dynie, bakłażany, pomidory, żółte papryki. W dalszej części zajęć dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły warzywne obrazy. Każda praca była bardzo twórcza i wyjątkowa. Tu odsyłam do naszej galerii, gdzie można podziwiać kreatywność wszystkich artystów.  

 

Na zakończenie przedszkolaki poczęstowały swoich gości własnoręcznie przygotowanymi owocowymi koreczkami. 

 

Renata Dekert