Zajęcia otwarte w grupie Tygryski

Zajęcia otwarte w grupie Tygryski
W dniu 15 listopada w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia, na które zaproszeni zostali rodzice. Tematem zajęć były „Kolorowe parasolki”. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wierszyk o przedszkolaczku. Następnie wraz z rodzicami stworzyły koło do piosenki „Chodźmy wszyscy...”. W środku koła pojawiło się tajemnicze pudełko. Dzieci odgadywały co takiego w nim się ukryło. Odpowiedzi były zaskakujące, np. żyrafy, aparaty... Rozwiązaniem zagadki były parasole. Dzieci oglądały je, zwracały uwagę na ich kolorystykę, wzornictwo i przeznaczenie.
W dalszej części zajęć Tygryski poszukiwały ukrytych w sali deszczowych kopert, w których znajdowały się kolorowe parasolki. Dzieci nazywały ich kolory po czym z przypiętymi do ubranek parasolkami tańczyły do piosenki „Kasztany”. Gdy muzyka umilkła ich zadaniem było odszukanie osoby z drugą taką samą parasolką i utworzenie pary. Następnie razem z rodzicami zaśpiewaliśmy piosenkę o deszczyku. Po piosence przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Wykorzystaliśmy gazety, które zamieniły się w kałuże, parasolki i krople deszczu.
Po zajęciach ruchowych dzieci wraz z rodzicami wykonywały pracę plastyczną p.t. „Wymarzona parasolka”. Wszystkie prace były kolorowe i pełne twórczych pomysłów, ozdobione kroplami deszczu, a nawet ulewą.
Bardzo dziękuję rodzicom za przybycie i udział w zajęciach. Cieszę się bardzo z tego spotkania. Mogliście Państwo zobaczyć jak funkcjonują Wasze dzieci w grupie, jak wspólnie bawią się i uczą.15 listopada w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia, na które zaproszeni zostali rodzice. Tematem zajęć były „Kolorowe parasolki”. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wierszyk o przedszkolaczku.

Dorota Janeczko