Zajęcia otwarte w grupie Kangurki

W środę 14 listopada w grupie Kangurki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „O czym szumi wiatr?”. Temat zajęć nawiązywał do tematu kompleksowego „Jesienne eksperymenty” realizowanego przez cały tydzień w naszej grupie.

Zajęcia otwarte w grupie Kangurki
Podczas spotkania rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech podczas krótkich zajęć przygotowanych przez wychowawcę grupy.
Na początek przedszkolaki zaśpiewały gościom swoje ulubione piosenki o „Pani Jesieni” i o „Wietrzyku Psotniku”. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności w kilku zabawach dydaktycznych nawiązujących do tematu zajęć. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie jak powstaje wiatr oraz jakie są pozytywne i negatywne skutki występowania wiatru w przyrodzie.
Na koniec spotkania wychowawczyni zaprosiła wszystkie przedszkolaki do wykonania wraz z rodzicami papierowych latawców. Wszyscy wyczarowali piękne latawce, które następnie każdy zabrał ze sobą do domu.
Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, że znaleźli czas i tak licznie przybyli na nasze spotkanie. Zajęcia takie jak te są doskonałą okazją do lepszego poznania własnego dziecka oraz jego przedszkolnych przyjaciół. Pokazują także rodzicom, w jaki sposób można łączyć zabawę z nauką.