Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece.
21 listopada małe Tygryski wyruszyły wraz ze swymi pluszaczkami do biblioteki. Droga jak dla małych nóżek była długa, ale maluchy dzielnie ją pokonały. W bibliotece powitała nas pani Basia i przedszkolaczki z innego przedszkola. Usiedliśmy z naszymi pluszaczkami, aby wysłuchać ciekawych informacji o Światowym Dniu Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada. Został on ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki „miś”. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych i objęło cały świat.
Chętne dzieci mogły przedstawić swojego pluszaczka. Następnie pani bibliotekarka pokazała nam książeczki z misiami i krótko o nich opowiedziała. Bohaterami byli m.in.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek. Z pomocą pani Basi powtórzyliśmy wierszyk i zaśpiewaliśmy piosenkę o niedźwiadku. Nie zabrakło słodkości, jak to na urodzinach bywa, pysznych ciasteczek i kolorowych żelków- misiów, które szybko trafiły do brzuszków. Po poczęstunku każdy Tygrysek mógł pokolorować misia i wziąć udział w konkursie na szybkie „zlizanie miodku z talerzyka”. Przedszkolaczki dowiedziały się również co to jest biblioteka i do czego służy. Wypożyczyliśmy książeczkę o Misiu Uszatku, aby lepiej go poznać. Na zakończenie zaśpiewaliśmy pani bibliotekarce piosenkę i serdecznie podziękowaliśmy za miłe przyjęcie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Wróciliśmy do przedszkola pełni wrażeń.

Chętne dzieci mogły przedstawić swojego pluszaczka. Następnie pani bibliotekarka pokazała nam książeczki z misiami i krótko o nich opowiedziała. Bohaterami byli m.in.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek. Z pomocą pani Basi powtórzyliśmy wierszyk i zaśpiewaliśmy piosenkę o niedźwiadku. Nie zabrakło słodkości, jak to na urodzinach bywa, pysznych ciasteczek i kolorowych żelków-misiów, które szybko trafiły do brzuszków.

Dorota Janeczko