Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

 

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece.
21 listopada małe Tygryski wyruszyły wraz ze swymi pluszaczkami do biblioteki. Droga jak dla małych nóżek była długa, ale maluchy dzielnie ją pokonały. W bibliotece powitała nas pani Basia i przedszkolaczki z innego przedszkola. Usiedliśmy z naszymi pluszaczkami, aby wysłuchać ciekawych informacji o Światowym Dniu Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada. Został on ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki „miś”. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych i objęło cały świat.
Chętne dzieci mogły przedstawić swojego pluszaczka. Następnie pani bibliotekarka pokazała nam książeczki z misiami i krótko o nich opowiedziała. Bohaterami byli m.in.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek. Z pomocą pani Basi powtórzyliśmy wierszyk i zaśpiewaliśmy piosenkę o niedźwiadku. Nie zabrakło słodkości, jak to na urodzinach bywa, pysznych ciasteczek i kolorowych żelków- misiów, które szybko trafiły do brzuszków. Po poczęstunku każdy Tygrysek mógł pokolorować misia i wziąć udział w konkursie na szybkie „zlizanie miodku z talerzyka”. Przedszkolaczki dowiedziały się również co to jest biblioteka i do czego służy. Wypożyczyliśmy książeczkę o Misiu Uszatku, aby lepiej go poznać. Na zakończenie zaśpiewaliśmy pani bibliotekarce piosenkę i serdecznie podziękowaliśmy za miłe przyjęcie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Wróciliśmy do przedszkola pełni wrażeń.

21 listopada małe Tygryski wyruszyły wraz ze swymi pluszaczkami do biblioteki. Droga jak dla małych nóżek była długa, ale maluchy dzielnie ją pokonały.

 

W bibliotece powitała nas pani Basia i przedszkolaczki z innego przedszkola. Usiedliśmy z naszymi pluszaczkami, aby wysłuchać ciekawych informacji o Światowym Dniu Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada. Został on ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki „miś”. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych i objęło cały świat.

 

Chętne dzieci mogły przedstawić swojego pluszaczka. Następnie pani bibliotekarka pokazała nam książeczki z misiami i krótko o nich opowiedziała. Bohaterami byli m.in.: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek. Z pomocą pani Basi powtórzyliśmy wierszyk i zaśpiewaliśmy piosenkę o niedźwiadku. Nie zabrakło słodkości, jak to na urodzinach bywa, pysznych ciasteczek i kolorowych żelków-misiów, które szybko trafiły do brzuszków.

 

Po poczęstunku każdy Tygrysek mógł pokolorować misia i wziąć udział w konkursie na szybkie „zlizanie miodku z talerzyka”. Przedszkolaczki dowiedziały się również co to jest biblioteka i do czego służy. Wypożyczyliśmy książeczkę o Misiu Uszatku, aby lepiej go poznać.

 

Na zakończenie zaśpiewaliśmy pani bibliotekarce piosenkę i serdecznie podziękowaliśmy za miłe przyjęcie. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Wróciliśmy do przedszkola pełni wrażeń.

 

 

Dorota Janeczko