Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa
Jak co roku, tak i tym razem mieliśmy w przedszkolu zabawę andrzejkową. Tradycyjnie jest to ostatnia okazja do zabawy przed rozpoczynającym się adwentem . Dzieci zapoznały się z historią andrzejkowych tradycji  po czym udały się na dużą salę.
Przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach i zabawach jak np. bieg z orzechem na łyżce, wróżba z butami, taniec pajacyka z misiem czy znane wszystkim „kaczuszki”. Po zabawie tanecznej i słodkim II śniadaniu dzieci udały się do sali Biedronkowej,  gdzie czekał na nich teatrzyk kukiełkowy. Wspólnie doglądnęliśmy przedstawienie pt. „ Jaś i Małgosia”.
Pan Fotograf wykonał dzieciom pamiątkowe jesienne portrety, które będzie można zobaczyć już za kilka dni. W dobrym nastroju i miłym gronie dzieci poznały tradycje i zabawy ludowe. Jak co roku, tak i tym razem mieliśmy w przedszkolu zabawę andrzejkową. Tradycyjnie jest to ostatnia okazja do zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Dzieci zapoznały się z historią andrzejkowych tradycji, po czym udały się na dużą salę.

Przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach i zabawach jak np. bieg z orzechem na łyżce, wróżba z butami, taniec pajacyka z misiem czy znane wszystkim „kaczuszki”. Po zabawie tanecznej i słodkim II śniadaniu dzieci udały się do sali Biedronkowej, gdzie czekał na nich teatrzyk kukiełkowy. Wspólnie doglądnęliśmy przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”.

Renata Dekert