Kangurki w Obserwatorium

Kangurki w Obserwatorium
Gdy dotarliśmy na miejsce byliśmy bardzo zmęczeni i zmarznięci, ale szybko zapomnieliśmy o trudach wędrówki. W Obserwatorium czekała już na nas pani Monika Maślaniec, która towarzyszyła nam podczas całej wycieczki.
Na początku wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji pani Moniki na temat Układu Słonecznego, podróży międzyplanetarnych oraz kilku ciekawostek ze wszechświata. Wszystkie informacje wzbogacone były o pokaz slajdów i krótkie filmiki.
Po skończonej prelekcji udaliśmy się do Planetarium, które było dla nas niesamowitym przeżyciem. Mieliśmy wrażenie, że znajdujemy się pod gwieździstym niebem, a nad nami wirują gwiazdy tworzące skupiska zwane konstelacjami. Wraz z upływem czasu gwiazdy zmieniały swe położenie, tak jak to się dzieje od zmierzchu do świtu.
Następnie pani Monika zaprosiła nas na zajęcia plastyczne, podczas których wykonaliśmy wspaniałe papierowe rakiety i orzeszkowe komety, które zabraliśmy ze sobą do domu.
Wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas pyszny obiad.
Maria ZielińskaW zimowy, wtorkowy poranek Kangurki wyruszyły na kolejną pieszą wycieczkę. Tym razem naszym celem było Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne mieszczące się w bardzo dobrze nam znanych Niepołomicach.