III Przedszkolada za nami

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji, dzieci wniosły na salę symboliczny „znicz olimpijski”. W zmaganiach wystartowało około 80 przedszkolaków: z przedszkola Tygrysek (grupa młodsza i starsza), Eko-Park,  z przedszkola Sióstr Augustianek, z przedszkola samorządowego z Woli Batorskiej, Podłęża i Niepołomic.
Maluchy miały za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać tor przeszkód. Każda grupa zanim wystartowała na czas, przebiegła całą trasę, żeby się z nią zapoznać. Rywalizacji towarzyszyło wiele emocji. Liczna publiczność zagrzewała najmłodszych do walki. W szczególności kibicowali rodzice, którzy z przejęciem oglądali zmagania swoich pociech.
Najszybciej z torem przeszkód uporały się maluchy z przedszkola Tygrysek, tym samym zwyciężyły III edycję Przedszkolady.
Każde dziecko otrzymało medal i paczkę od świętego Mikołaja.
Wyniki III Przedszkolady:
1. Przedszkole Tygrysek
2. Przedszkole Samorządowe w Podłężu
3. Przedszkole Samorządowe w Niepołomicach
4. Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej
5. Przedszkole Eco-Park
6. Przedszkole Sióstr Augustianek
Niektóre przedszkolaki wzięły także udział w VIII Turnieju Mikołajkowym Karate Tradycyjnego, który rozpoczął się zaraz po Przedszkoladzie. Organizatorem obu wydarzeń była Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice.
Dzień obfitował w wiele wrażeń. Dla maluchów taki pokaz sprawności przed szeroką publicznością był też treningiem pewności siebie. Tygryski zwyciężyły III edycję Przedszkolady – olimpiady sportowej dla przedszkolaków rozegranej w sobotę 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Niepołomicach. W najkrótszym czasie uporały się z torem przeszkód. Pokonały pięć grup przedszkolaków z przedszkoli gminy Niepołomice.

Tygryski zwyciężyły III edycję Przedszkolady - olimpiady sportowej dla przedszkolaków z Gminy Niepołomice. Finał zmagań odbył się w sobotę 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Niepołomicach.

Wcześniejsze etapy rywalizacji rozgrywano w Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach. W sumie spotkało się tam około 200 przedszkolaków z 6 przedszkoli.

Maluchy zbierały punkty za wykonanie określonych ćwiczeń; motylek - 1 punkt, motylek z dotknięciem głową stóp - 2 punkty, motylek z dotknięciem głową stóp i kolanami przy ziemi - 3 punkty, mostek z uniesieniem bioder - 1 punkt, mostek z uniesieniem pleców - 2 punkty, mostek z wyprostowanymi rękami i nogami - 3 punkty (za dodatkowe uniesienie nogi można był zdobyć bonusowy 1 punkt), skok w dal, obu nóż - liczono sumę odległości 3 skoków, rzut z odległości 2 metrów 14 woreczkami do celu - były to rzuty na precyzję, woreczki miały różną wielkość i ciężar, dzieci musiały dopasować siłę rzutu do konkretnego woreczka, by trafić do celu.

Ćwiczenia przygotował i opracował Paweł Janusz - był to jego autorski program ćwiczeń.

Po wyliczeniu średniej na jedno dziecko z wszystkich ćwiczeń, każde przedszkole mogło otrzymać maksymalnie 6 punktów.

Na sobotnich finałach spotkali się reprezentanci wszystkich przedszkoli, które brały udział we wcześniejszej rywalizacji. Tuż przed rozpoczęciem startów, dzieci wniosły na salę symboliczny „znicz olimpijski”. W finałowych zmaganiach wystartowało około 80 przedszkolaków: z przedszkola Tygrysek (grupa młodsza i starsza), Eko-Park, z przedszkola Sióstr Augustianek, z przedszkola samorządowego z Woli Batorskiej, Podłęża i Niepołomic.

Po zakończeniu startów każde dziecko otrzymało medal i paczkę od świętego Mikołaja.

Po zsumowaniu punktów ze wszystkich spotkań, Tygryski uzbierały najwięcej - 26 punktów. Tuż za nimi uplasowały się przedszkolaki z Podłęża z liczbą 25 punktów. 23 punkty i 3 miejsce zdobyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Niepołomicach. Tuż za podium znalazły się przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej - 13 punktów. Piąte miejsce i 9 punktów zajęły ex aequo Przedszkole Eko-Park i Przedszkole Sióstr Augustianek w Niepołomicach.

Podsumowanie wyników:

1. Przedszkole Tygrysek - 26 pkt

2. Przedszkole Samorządowe w Podłężu - 25 pkt

3. Przedszkole Samorządowe w Niepołomicach - 23  pkt

4. Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej - 13 pkt

5. Przedszkole Eko-Park - 9 pkt

5. Przedszkole Sióstr Augustianek - 9 pkt

Dzień obfitował w wiele wrażeń i emocji. Dla najmłodszych taki pokaz sprawności przed szeroką publicznością był nie tylko treningiem umiejętności fizycznych, ale też ćwiczeniem charakteru i pewności siebie.

Od przyszłego roku będą dwie edycje Przedszkolady - wiosenna i zimowa. Suma zdobytych punktów z obu edycji będzie decydować o zwycięstwie.

Przedszkolada była dofinansowana ze środków Miasta i Gminy Niepołomice.

Zobacz dodatkową galerię zdjęć. Foto: Adam Latos.