Magiczne spotkanie świąteczne

Magiczne spotkanie świąteczne
Tego dnia przedszkolaki wraz z dyrekcją i nauczycielami wspólnie usiedli do wigilijnego stołu, aby zjeść uroczysty obiad. Oczywiście nie zabrakło dzielenia się opłatkiem oraz wspólnego śpiewu znanych kolęd. Jednak najważniejsza część tego świątecznego dnia nastąpiła po południu.
Do przedszkola zawitali nasi goście – rodzice, rodzeństwo oraz najbliżsi przedszkolaków, aby wziąć udział w spotkaniu świątecznym, podczas którego miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Pierwszy raz w historii naszego przedszkola odbyło się przedstawienie jasełkowe, w którym w role aktorów wcielili się rodzice przedszkolaków. Rodzice z własnej inicjatywy postanowili zrobić dzieciom niespodziankę i przygotować występ. Sami opracowali scenariusz jasełek, scenografię oraz przygotowali przepiękne rekwizyty i kostiumy.
Aktorzy z niezwykłym wdziękiem i świąteczną magią pokazali zgromadzonej widowni jak powinny wyglądać prawdziwe jasełka. Gdy na przedszkolnej scenie rozgrywały się pierwsze scenki z jasełek, publiczność siedziała jak zaczarowana. Dzieci wśród aktorów próbowały rozpoznać swoich rodziców, którzy wcielili się w postacie Aniołów, Pasterzy, Trzech Króli, Maryji i Józefa oraz właścicieli betlejemskiej stajenki. Przedstawienie przeplatane układami tanecznymi oraz humorystycznymi wypowiedziami w sposób ciekawy i interesujący przedstawiało historię narodzin Jezusa. Dzięki temu przedstawienie odniosło ogromny sukces.
- Świetny występ! Gratulujemy odwagi! – mówili zgromadzeni goście oraz dyrektor przedszkola pani Elżbieta Siwek, która podziękowała rodzicom za udział i organizację jasełek. Występujący spisali się jak zawodowi aktorzy wprowadzając przybyłych gości w bożonarodzeniowy czas. Z prawdziwą przyjemnością wszyscy oglądali to niecodzienne wydarzenie.
Po skończonym występie nastąpiło rozstrzygnięcie świątecznego konkursu rodzinnego na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Do naszego przedszkola trafiło mnóstwo wspaniałych prac. Były własnoręcznie robione bombki, aniołki z masy solnej, lukrowane pierniki, łańcuchy choinkowe oraz wiele, wiele innych pięknych ozdób. Jury nie miało łatwego zadania i postanowiło wyłonić zwycięzców w kilku kategoriach. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy zwycięzcom pomysłów i dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w konkursie.
Maria ZielińskaW czwartek 20 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe świąteczne wydarzenie.