Muzyczna podróż po świecie rytmu

Muzyczna podróż po świecie rytmu
W Świat niezwykłych dźwięków zabrał nas p. Michał Szulc. Nasz gość zaczarował przedszkolaki swoją muzyką i  wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach. W czasie spotkania dzieci miały okazję wysłuchać wspaniałego koncertu przenoszącego w krainę rytmów afrykańskich oraz zapoznać się z pochodzącymi z Afryki instrumentami perkusyjnymi.
Były to oprócz bębnów, dzwoneczków i grzechotek, także instrumenty naśladujące głosy natury: Guiro – odgłos żaby, grzechotki z suszonych paznokci lamy naśladujące wodospad, śpiewająca swoje imię Łała, chrząkanie świnki Qeka z Brazylii oraz Vibrasla rycząca do dzieci głosem lwa, a także deszcz i burza w wykonaniu Kija Deszczowego. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pokazu i bardzo chętnie zaangażowały się  wspólne muzykowanie.
W dalszej części audycji każde dziecko otrzymało instrument: Kangurki – tamburynka, Biedronki i Tygryski- dzwoneczki, grzechotki i trójkąty. Wspólnie mogliśmy zatańczy w kole i zaprezentować naszą inwencję twórczą z wykorzystaniem instrumentów. Na zakończenie, każda grupa wykonała krótki pokaz swoich talentów muzycznych.
Dziękujemy p. Michałowi Szulc za profesjonalnie przygotowaną audycję.
Zachęcam do obejrzenia strony p. Michała -  www.lubudubu.eu
Renata DekertW Świat niezwykłych dźwięków zabrał nas p. Michał Szulc. Nasz gość zaczarował przedszkolaki swoją muzyką i wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach. W czasie spotkania dzieci miały okazję wysłuchać wspaniałego koncertu przenoszącego w krainę rytmów afrykańskich oraz zapoznać się z pochodzącymi z Afryki instrumentami perkusyjnymi.

Były to oprócz bębnów, dzwoneczków i grzechotek, także instrumenty naśladujące głosy natury: Guiro – odgłos żaby, grzechotki z suszonych paznokci lamy naśladujące wodospad, śpiewająca swoje imię Łała, chrząkanie świnki Qeka z Brazylii oraz Vibrasla rycząca do dzieci głosem lwa, a także deszcz i burza w wykonaniu Kija Deszczowego. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pokazu i bardzo chętnie zaangażowały się we wspólne muzykowanie.

W dalszej części audycji każde dziecko otrzymało instrument: Kangurki – tamburynka, Biedronki i Tygryski - dzwoneczki, grzechotki i trójkąty. Wspólnie mogliśmy zatańczyć w kole i zaprezentować naszą inwencję twórczą z wykorzystaniem instrumentów. Na zakończenie, każda grupa wykonała krótki pokaz swoich talentów muzycznych.

Dziękujemy p. Michałowi Szulc za profesjonalnie przygotowaną audycję.

Zachęcam do obejrzenia strony p. Michała -  www.lubudubu.eu

Renata Dekert