Bal karnawałowy

Bal karnawałowy
Zgodnie z tradycją karnawałową w naszym przedszkolu odbył się coroczny bal przedszkolaków.Zabawę rozpoczęliśmy wspólnymi tańcami w kole do rytmu muzyki. Zatańczyliśmy „kaczuchy”, „kazaczoka” i zrobiliśmy wesoły pociąg. Następnie dzieci zaprezentowały się kolejno w swoich bajkowych strojach niczym modele i modelki. Pojawiły się między innymi: księżniczki, spider mani, wróżki, rycerze i wiele innych barwnych postaci. Po prezentacji odbył się konkurs tańca w parach, wszystkie dzieci zostały nagrodzone cukierkami. Aby nieco odpocząć i się posilić, przeszliśmy na słodki poczęstunek, który szybko powędrował do brzuszków. Po powrocie na salę odtańczyliśmy w parach „taniec pajacyka z misiem”. Jak to na balu bywa przeprowadzone zostały także wybory króla i królowej balu. Zostali nimi Antoś T. i Natalka W. Zajęli honorowe miejsca na „tronie”, zostali udekorowani szarfami i koronami, następnie pięknie zatańczyli królewski taniec.Na zakończenie dzieci wzięły udział w balonowej zabawie, po czym każda z grup wróciła „pociągiem” do swojej sali.Zgodnie z tradycją karnawałową w naszym przedszkolu odbył się coroczny bal przedszkolaków.

Dorota Janeczko