Dzień babci i dziadka u Kangurków

Dzień babci i dziadka u Kangurków
W czwartek 14 lutego o godz. 14:00 w grupie Kangurki odbyło się ważne wydarzenie w życiu naszej grupy. Tego dnia przedszkolaki gościły swoje babcie i dziadków.
Dzieci zaprezentowały przygotowany pieczołowicie program artystyczny, który wzbudził zachwyt wśród przybyłych gości. W przedstawieniu pt. „Humory Pani Zimy” dzieci wcieliły się w różne postacie, które namawiały tytułową Panią Zimę na zmianę swojego smutnego i złego zachowania. Dzieci zachwalały uroki zimy i uparcie twierdziły, że zima jest bardzo potrzebna. Przedstawienie zakończyło się oczywiście „happy endem”, a główna bohaterka została przez wszystkich pokochana.
W inscenizacji oprócz dialogów bohaterów pojawiły się śpiewane przez wszystkich ulubione zimowe piosenki, a także „Taniec śnieżynek” oraz „Kazaczok”. Ten ostatni taniec wywołał wielki uśmiech na twarzach zgromadzonych widzów.
W kolejnej części dzieci złożyły swoim babciom i dziadkom wierszowane życzenia i zaprezentowały dwie piosenki: „Babciu droga babciu…” oraz „Polka dla babci i dziadka”.
Zgromadzeni goście wielkimi brawami nagrodzili młodych aktorów za wspaniały występ i trud włożony w jego przygotowanie. Po przedstawieniu przedszkolaki wręczyły prezenty swoim bliskim. Babcia otrzymała papierowe tulipany, a dziadek obrazek z odbitą dłonią wnuka (wnuczki). Następnie przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek.
W rolach głównych wystąpili:
Pani Zima – Antosia
Pan Mróz – Antek
Zimowy Wiatr – Patryk
Bałwanek – Bartek
Śnieżynki – Karolinka, Natalia W., Natalia P.
Dzieci – Kuba R., Kuba S., Jaś, Piotruś K., Miłosz
Bardzo dziękuję wszystkim za liczny udział w uroczystości i docenienie pracy naszej grupy. Dziękuję również rodzicom, którzy przygotowali pyszny poczęstunek oraz stroje dla młodych aktorów.
Maria ZielińskaW czwartek 14 lutego o godz. 14.00 w grupie Kangurki odbyło się ważne wydarzenie w życiu naszej grupy. Tego dnia przedszkolaki gościły swoje babcie i dziadków.

W rolach głównych wystąpili:

Pani Zima – Antosia

Pan Mróz – Antek

Zimowy Wiatr – Patryk

Bałwanek – Bartek

Śnieżynki – Karolinka, Natalia W., Natalia P.

Dzieci – Kuba R., Kuba S., Jaś, Piotruś K., Miłosz