Przedszkolaki w Szkole Podstawowej

19 marca grupa „Kangurki” oraz troje dzieci z grupy „Biedronek” odwiedziło Szkołę Podstawową w Niepołomicach. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie.

Przedszkolaki w Szkole Podstawowej
Swoją wycieczkę w szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Zobaczyliśmy jak wygląda stołówka, świetlica, sala gimnastyczna, a nawet gabinet Pani Dyrektor. Następnie obejrzeliśmy krótką bajkę o przygodach „Plastusia” i udaliśmy się do sali lekcyjnej, gdzie czekały na nas dzieci z klasy I ze swoją wychowawczynią.
Uczniowie pokazali nam jak wyglądają ich przybory szkolne oraz książki i zaszyty ćwiczeń. Potem pierwszaki zaśpiewały nam piosenkę o „Pani Wiośnie”. Okazało się, że my też doskonale znamy tą piosenkę, więc śpiewaliśmy razem z nimi. Następnie Pani nauczycielka zaprosiła nas do wspólnej pracy plastycznej. Naszym zadaniem było wykonanie w trzech grupach plakatu przedstawiającego „Panią Wiosnę”.
Na koniec każdy przedszkolak dostał od pierwszaków pamiątkowy dyplom i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.