Spotkanie z policjantami i psem Basterem

Spotkanie z policjantami i psem Basterem
Podczas spotkania dzieci mogły się dowiedzieć od naszych gości, jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami, jak się zachować w przypadku ataku i jak ich nie drażnić. Policjanci pokazali dzieciom pozycją obronną podczas ataku psa. Należy pamiętać, że nie wolno uciekać i nie wolno patrzeć psu w oczy. Gdy pies atakuje przyjmujemy pozycję „żółwia”.
Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Mogły także podziwiać krótki pokaz umiejętności psa Bastera, który chętnie wykonywał polecenia pana policjanta.
Na koniec dzieci mogły dotknąć i pogłaskać psa, a następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Basterem.
Dziękujemy tacie Antosi i Michalinki za organizację spotkania.
Maria ZielińskaNasze przedszkole odwiedzili panowie policjanci, którzy przybyli do nas w towarzystwie psa policyjnego – Bastera.

Dziękujemy tacie Antosi i Michalinki za organizację spotkania.