Ogródek w przedszkolu

Ogródek w przedszkolu
Przygotowaliśmy odpowiednio ziemię pod uprawę roślin. Przedszkolaczki zapoznały się z wyglądem nasion niektórych warzyw i ziół. Następnie z ochotą przystąpiły do sadzenia. Do ziemi trafiły między innymi nasiona sałaty, rzodkiewki, marchewki, szczypiorku, bazylii, kolendry, mięty, dyni. Większość nasion podarowali nam rodzice Grzesia Grzegorzaka z grupy Biedronki, za co serdecznie im dziękujemy.
Od momentu wysiania minęło już trochę czasu. Obserwujemy z ciekawością jak rozwijają się nasze roślinki i bardzo cieszy nas każda gałązka i zielony listek. Zanim przyjdą wakacje ze smakiem skosztujemy owoców naszej pracyJak to wiosną bywa przyroda budzi się do życia, wokół robi się zielono, słychać śpiew ptaków. Jest to również dobry czas na sianie i sadzenie. Nasz przedszkolny ogródeczek też doczekał się wiosny.

Od momentu wysiania minęło już trochę czasu. Obserwujemy z ciekawością jak rozwijają się nasze roślinki i bardzo cieszy nas każda gałązka i zielony listek. Zanim przyjdą wakacje ze smakiem skosztujemy owoców naszej pracy.

Dorota Janeczko