Akcja sprzątanie świata 2013

Odkrywamy czystą Polskę – Akcja sprzątanie świata 2013

Odkrywamy czystą Polskę – Akcja sprzątanie świata 2013
W ramach realizacji rocznego planu pracy  przedszkola dzieci z „Tygryska” włączyły się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Najmłodsze Kangurki zadbały o porządek w swojej sali oraz na naszym placu zabaw. Starsze dzieci sprzątały  w dalszej okolicy. Grupa Tygrysków  wyruszyła ul. Grunwaldzką w stronę Kopca. Starszaki za swój rejon obrały drugą część naszej ulicy kierując się w stronę Straży Pożarnej. Sprzątanie okazało się świetną zabawą zwłaszcza ze dzieci zostały wyposażone w rękawiczki jednorazowe, które bardzo się podobały. 
Niestety okazało się, że blisko naszego przedszkola  jest bardzo dużo śmieci na które nikt nie zwracał uwagi. Jak to się dzieje że nie są one w koszu na śmieci? Odpowiedzi dzieci były różne. Padł nawet pomysł, że to może śmieciarka nie zbiera ich dokładnie. Udała nam się obalić tą tezę na własnych oczach. Spotkaliśmy śmieciarkę która bardzo dobrze wykonywała swoje zadanie co dowodzi, że o czystość powinni dbać wszyscy. Dzieci obiecały że będą dbać o nasz mały świat i miejmy nadzieję, że ich przykładem za rok nie będziemy mieli co zbierać z chodnika i trawników. 
Zakończenie akcji zostało podsumowane: 
Grupa Biedronek- 2 niecałe worki śmieci, 
Grupa Tygrysków- jeden worek śmieci, 
Grupa Kangurków- kilka papierków  (brawa dla przedszkolaków,  które na co dzień dbają o czystość na placu zabaw)
Po zakończeniu akcji , dzieci wyrzuciły śmieci do kontenera, dokładnie umyły ręce i ozdabiały ludziki z dmuchanych rękawiczek jednorazowych.
Renata DekertOdkrywamy czystą Polskę – Akcja sprzątanie świata 2013

 

W ramach realizacji rocznego planu pracy przedszkola, dzieci z „Tygryska” włączyły się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Najmłodsze Kangurki zadbały o porządek w swojej sali oraz na naszym placu zabaw. Starsze dzieci sprzątały w dalszej okolicy.

 

Grupa Tygrysków wyruszyła ul. Grunwaldzką w stronę Kopca. Starszaki za swój rejon obrały drugą część naszej ulicy kierując się w stronę Straży Pożarnej. Sprzątanie okazało się świetną zabawą zwłaszcza, że dzieci zostały wyposażone w rękawiczki jednorazowe, które bardzo się podobały. 

 

Niestety okazało się, że blisko naszego przedszkola jest bardzo dużo śmieci, na które nikt nie zwracał uwagi. Jak to się dzieje, że nie są one w koszu na śmieci? Odpowiedzi dzieci były różne. Padł nawet pomysł, że to może śmieciarka nie zbiera ich dokładnie. Udała nam się obalić tą tezę na własnych oczach. Spotkaliśmy śmieciarkę, która bardzo dobrze wykonywała swoje zadanie co dowodzi, że o czystość powinni dbać wszyscy.

 

Dzieci obiecały, że będą dbać o nasz mały świat i miejmy nadzieję, że ich przykładem za rok nie będziemy mieli co zbierać z chodnika i trawników. 

 

Zakończenie akcji zostało podsumowane: 

Grupa Biedronek - 2 niecałe worki śmieci, 

Grupa Tygrysków - jeden worek śmieci, 

Grupa Kangurków - kilka papierków :) (brawa dla przedszkolaków, które na co dzień dbają o czystość na placu zabaw)

 

Po zakończeniu akcji, dzieci wyrzuciły śmieci do kontenera, dokładnie umyły ręce i ozdabiały ludziki z dmuchanych rękawiczek jednorazowych.

 

Renata Dekert