Zajęcia otwarte w grupie Tygryski

Zajęcia otwarte w grupie Tygryski
W dniu 29 października w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia, na które zaproszeni zostali rodzice. Dzieci powitały swoich gości krótkim programem artystycznym, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Zajęcia odbyły się pod hasłem „Jesienne liście”. Pani Jesień przygotowała dla dzieci różne, ciekawe zadania do wykonania. Na początku musiały odnaleźć pudełko, w którym ukryte były jesienne skarby. Poradziły sobie z tym zadaniem błyskawicznie. Następnie rozróżniały liście i nazywały drzewa z jakich one pochodzą z rytmicznym podziałem na sylaby po czym Pani Jesień zamieniła dzieci w liście i zaprosiła do tańca do muzyki A. Vivaldiego. Gdy muzyka umilkła liście połączyły się w trzy grupy według ich rodzaju: klon, kasztanowiec i dąb. Kolejnym zadaniem było umieszczenie listka na sylwecie drzewa zgodnie ze wskazówką wychowawcy – wyżej, niżej, obok. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Po jego wykonaniu Tygryski zaśpiewały ulubioną jesienną piosenkę o grzybach ilustrując ją ruchem. Ostatnim zadaniem od Pani Jesieni było wykonanie wspólnej pracy plastycznej o tematyce jesiennej. Rodzice wraz z dziećmi stworzyli piękne, barwne, pomysłowe dzieła, które wyeksponowane zostały na tablicy przedszkolnej.
Bardzo dziękuję rodzicom za liczne przybycie i udział w przygotowanych zajęciach. Sprawiliście tym wielką radość Waszym dzieciom, dla których wspólny udział w ich codziennych przedszkolnych aktywnościach jest bardzo ważny.
Tegoroczne zajęcia otwarte były zarazem okazją do pożegnania z wychowawcą grupy. Jeszcze raz bardzo dziękuję rodzicom za dobrą współpracę. Dziękuję również za miłą pożegnalną niespodziankę i niezapomniany upominek.29 października w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia, na które zaproszeni zostali rodzice. Dzieci powitały swoich gości krótkim programem artystycznym, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Zajęcia odbyły się pod hasłem „Jesienne liście”. Pani Jesień przygotowała dla dzieci różne, ciekawe zadania do wykonania. Na początku musiały odnaleźć pudełko, w którym ukryte były jesienne skarby. Poradziły sobie z tym zadaniem błyskawicznie. Następnie rozróżniały liście i nazywały drzewa z jakich one pochodzą z rytmicznym podziałem na sylaby po czym Pani Jesień zamieniła dzieci w liście i zaprosiła do tańca do muzyki A. Vivaldiego.Gdy muzyka umilkła liście połączyły się w trzy grupy według ich rodzaju: klon, kasztanowiec i dąb.

Dorota Janeczko