Konkurs recytatorski „Para buch”

Konkurs recytatorski „Para buch”
Odbywające się eliminacje miały za zadanie wyłonić laureatów w dwóch grupach wiekowych (3-4 latki, 5-6 latki) w kategorii recytatorskiej oraz kategorii „wywiedzione ze słowa”. W konkursie wzięło udział 106 dzieci z Krakowa i okolic. Nasze przedszkole reprezentowane było przez ośmioro dzieci:
Grupa Biedronki: Amelka Miro „Spóźniony słowik” Piotruś Poluk „Okulary”, Jaś Pękala „O Grzesiu kłamczuchu i jego Cioci”, Karolina „Taniec”
Grupa Tygryski: Antoś Ścigalski „Kotek”, Mikołaj Mętel „Bambo”
Grupa Kangurki: Sonia Skrodzka „Idzie Grześ”, Julia Wyszyńska „Okulary”
Wszystkie nasze przedszkolaki świetnie poradziły sobie podczas eliminacji, prezentując wybrany przez siebie wiersz Juliana Tuwima. Każde dziecko w nagrodę otrzymało pamiątkowy dyplom i książeczkę.
Największe uznanie wśród jury konkursu zdobyły interpretacje wierszy wykonana przez Julię i Piotrusia, którzy zostali zaproszeni na galę finałową konkursu. Finał odbył się 22 listopada w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, podczas którego zostały wręczone nagrody główne.
Piotruś otrzymał wyróżnienie w kategorii recytatorskiej 5-6 latki za interpretację wiersza „Okulary”. Natomiast Julia zdobyła główną nagrodę w kategorii „wywiedzione ze słowa” 3-4 latki również za interpretację wiersza „Okulary”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Julia znalazła się w dwójce najlepszych finalistów całego konkursu!
Serdecznie gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom konkursu.
Maria Zielińska15 listopada w Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Para buch” – wiersze Juliana Tuwima.

Grupa Tygryski: Antoś Ścigalski „Kotek”, Mikołaj Mętel „Bambo”

Grupa Kangurki: Sonia Skrodzka „Idzie Grześ”, Julia Wyszyńska „Okulary”

Serdecznie gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom konkursu.