Zajęcia otwarte u „Kangurków”

Zajęcia otwarte u „Kangurków”
Nasze wyjątkowe zajęcia rozpoczęły się od zaśpiewania wesołej piosenki powitalnej „Hip, hip, hurra!”, a następnie z pomocą maskotki Kangurka każdy rodzic przedstawił się i odpowiedział na pytanie co najbardziej lubi robić ze swoim dzieckiem.
Po krótkiej prezentacji rodziców nastąpił czas na wspólną zabawę. Na początek Pani Marysia przedstawiła dzieciom ilustrację dziewczynki, na podstawie której przypomniała dzieciom ogólny wygląd zewnętrzny człowieka. Dzieci doskonale wiedziały jak nazywają się poszczególne części ciała, do czego nam są potrzebne, a także potrafiły je wskazać na swoim ciele. Następnie przedszkolaki zaśpiewały rodzicom piosenkę o „Tomciu Paluszku”, którą poznaliśmy w ciągu ostatnich dni.
W dalszej części zajęć do zabawy zaangażowani zostali nasi goście. Dzieci siedząc naprzeciwko rodziców pokazywały u nich części ciała wymieniane przez nauczyciela, rodzice też wykonywali to samo zadanie, ale z zamkniętymi oczami. Następnie dzieci witały się z rodzicami różnymi częściami ciała: kciukami, noskami, brzuchami, itd. Potem przyszedł czas na „taniec przytulaniec”, w którym rodzice z dziećmi tańczyli dotykając się czołami, uszami, łokciami… Śmiechów i uścisków nie było końca.
Po wspólnym tańcu nadszedł czas na krótki odpoczynek. Najpierw dzieci wykonały rodzicom krótki masażyk relaksujący „Pada deszczyk”, a potem rodzice wywoływali deszczyk na plecach dziecka. W dalszej części przedszkolaki zaśpiewały gościom krótką piosenkę „Tu paluszek” i wszyscy razem zatańczyliśmy „Kaczuszki”.
Po wszystkich zabawach nadszedł czas na wspólne pracę przy stoliku. Dzieci wraz z rodzicami miały przykleić na postaci chłopca lub dziewczynki brakujące części ciała, a następnie wspólnie ozdobić całą postać. Dzieciom i rodzicom nie zabrakło pomysłowości i powstało wiele ciekawych prac, m.in. strażak, księżniczka, żona strażaka i dama z torebką. W tym miejscu zapraszam wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć, w której można zobaczyć te wspaniałe dzieła.
Na koniec nastąpiła prezentacja wykonanych prac, wspólny śpiew piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” oraz wręczenie rodzicom wykonanych przez dzieci laurek.
Bardzo dziękuję rodzicom za aktywny udział w zajęciach. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci i dorosłych podczas różnych zabaw i tańców.
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach otwartych w marcu 2014 roku.
Maria ZielińskaW piątek 22 listopada dzieci z najmłodszej grupy, miały przyjemność gościć w przedszkolu swoich rodziców. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień, w którym mama albo tata przyjdą do ich przedszkola.

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach otwartych w marcu 2014 roku.