Pieczenie pierniczków

Pieczenie pierniczków
Przed przystąpieniem do pracy wszystkie dzieci wymyły ręce i założyły fartuszki, aby się nie ubrudzić. Panie rozwałkowały ciasto, a przedszkolaki wycinały foremkami różne wzory pierniczków.
Podczas pieczenia w przedszkolu unosił się aromatyczny zapach, który napawał wszystkich świąteczną atmosferą. Dzieci nie mogły doczekać się momentu, kiedy ciastka się upieką i będzie je można zjeść.
Przedszkolaki szybko zjadły upieczone pierniki, a pozostałe ciastka zostały zapakowane dla rodziców jako słodki upominek.
Maria ZielińskaW związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, małe „Kangurki” przygotowały pyszne świąteczne pierniczki.