Tęczowe Krasnoludki

„W ciemnym, gęstym lesie, jak opowieść niesie mieszkają krasnale…” przy słowach tej piosenki w piątek 31 stycznia dzieci z grupy Kangurki rozpoczęły swój program Tęczowe Krasnoludki artystyczny przygotowany dla swoich kochanych dziadków.

Dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie, w którym wcieliły się w postacie tęczowych krasnoludków, zamieszkujących tęczową krainę. Na początek przedszkolaki zatańczyły do utworu „My jesteśmy krasnoludki”, a następnie opowiadały o tęczy, która zdobi ubranka krasnoludków oraz maluje kolorami ich domki.
Zaśpiewały również tęczową piosenkę, a kilkoro dzieci (Olek, Julia, Szymon i Zosia) zagrało na instrumentach w rytm wesołej muzyki. Na koniec przedszkolaki zatańczyły taniec krasnoludków oraz wyrecytowały przybyłym gościom serdeczne życzenia. Cały występ zakończyła piosenka dla babci i dziadka.
W drugiej części spotkania dzieci wręczyły przygotowane prezenty. Babcia otrzymała papierowy bukiecik kwiatów, a dziadek czerwone serce z masy solnej. Następnie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców Kangurków. Była to dobra okazja do wspólnych rozmów i spędzenia czasu z wnukami.
Bardzo dziękuję gościom za liczny udział w uroczystości i docenienie naszej pracy, a przedszkolakom gratuluję odwagi podczas występu. Jesteście super krasnoludkami!
Maria Zielińska„W ciemnym, gęstym lesie, jak opowieść niesie mieszkają krasnale…” przy słowach tej piosenki w piątek 31 stycznia dzieci z grupy Kangurki rozpoczęły swój program artystyczny przygotowany dla swoich kochanych dziadków.