Zajęcia otwarte „Kangurków”

Zajęcia otwarte „Kangurków”
Na powitanie dzieci wyrecytowały wiersz „Mam 3 latka”, a następnie razem z rodzicami rozpoczęliśmy wspólną zabawę.
Tematem dzisiejszego spotkania była wiosna i jej zwiastuny. Na wstępie przypomnieliśmy nazwy wszystkich pór roku, a każdy otrzymał obrazek kojarzący się z wiosną, latem, jesienią lub zimą. Zadaniem dzieci było przyporządkowanie ilustracji do odpowiedniej pory roku.
Następnie zaśpiewaliśmy piosenkę o słoneczku ilustrując ją ruchem wraz z rodzicami.
W kolejnej części spotkania dzieci otrzymały obrazek wiosennego kwiatu pociętego na kilka części. Po ułożeniu ilustracji każdy zaprezentował swój kwiat i podzielił jego nazwę na sylaby. W tym miejscu przypomnieliśmy sobie nazwy kwiatów, które w Polsce są chronione.
Na koniec zaśpiewaliśmy naszą nową wiosenną piosenkę i razem z rodzicami wykonaliśmy pracę plastyczną „Wiosenny krajobraz”. Praca ta budziła od rana entuzjazm wśród dzieci, ponieważ mogliśmy malować farbami :) Każdy wykonał piękny wiosenny obraz, który zdobi ściany naszej szatni.
Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za liczną obecność i wspólną zabawę.
Maria Zielińska21 marca dzieci z grupy „Kangurki” po raz drugi gościły w przedszkolu swoich rodziców.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za liczną obecność i wspólną zabawę.