Kangurki w bibliotece

Kangurki w bibliotece
Na miejscu przywitała nas pani Basia, która opowiedziała dzieciom co znajduje się na bibliotecznych półkach oraz w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki. Potem przedszkolaki mogły oglądać wybrane przez siebie książeczki oraz posłuchać opowiadania o przygodach Samochodzika Franka czytanego przez panią bibliotekarkę.
Kolejną atrakcją była zabawa ruchowa, podczas której dzieci miały ilustrować ruchem tekst bajki czytanej przez panią Basię. Następnie przedszkolaki miały za zadanie wykolorować ilustracje wybranej przez siebie postaci z bajki. Gotowe obrazki będą zdobić ściany biblioteki.
Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodki cukierek oraz książeczkę autorstwa Wiesława Drabika. Dziękując pani Basi za spotkanie, obiecaliśmy, że jeszcze nie jeden raz powrócimy w progi biblioteki.
Po wizycie w bibliotece udaliśmy się na plac zabaw w Parku Miejskim, a następnie wróciliśmy do przedszkola.
Maria Zielińska18 czerwca Kangurki wzięły udział w pieszej wycieczce do Biblioteki Publicznej w Niepołomicach. Celem naszej wizyty było poznanie miejsca jakim jest biblioteka oraz poznanie pracy pani bibliotekarki.