Sprzątanie Świata 2014

Sprzątanie Świata 2014
Kangurki po zrobieniu generalnych porządków w swojej sali wyruszyły spacerem w stronę ulicy Ogrodowej, aby oczyścić z odpadów najbliższą okolicę. „Uzbrojone” w rękawiczki jednorazowe i worek na śmieci z entuzjazmem zbierały zauważone śmieci. Niestety okazało się, że w pobliżu naszego przedszkola jest dużo śmieci, na które nikt nie zwracał uwagi.
Najmłodsze Puchatki zadbały o porządek na placu zabaw, na którym znalazły rozrzucone śmieci. Przy pomocy pani Asi, Puchatki próbowały segregować zgromadzone odpady.
Tygryski wysłuchały krótkiej pogadanki na temat ochrony środowiska oraz konieczności segregowania odpadów. Poznały także znaczenie pojęcia recykling. Następnie pani Aneta zaprosiła starszaki do wspólnej zabawy z pozostałymi przedszkolakami na placu zabaw. Do zabawy potrzebne nam były stare gazety, które wszyscy zaczęli targać i rzucać po całym ogrodzie. Po chwili nasze podwórko zamieniło się w wielkie śmietnisko, które musieliśmy szybko posprzątać. Z zapakowanych w plastikowe worki papierków powstała wielka śmieciowa gąsienica.
Po skończonej akcji dzieci dokładnie umyły ręce i podzieliły się wrażeniami z dzisiejszego dnia. Okazało się, że sprzątanie jest nie tylko konieczne i pożyteczne, ale jest także świetną okazją do dobrej zabawy.
Maria Zielińska19 września dzieci z naszego przedszkola włączyły się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Dzięki takiej akcji dzieci w aktywny sposób mogą nauczyć się dbać o środowisko.