Wycieczka do Izby Regionalnej

W bieżącym roku przedszkolnym dzieci z naszego przedszkola będą miały okazję lepiej poznać najbliższą okolicę, miasto Niepołomice, Puszczę Niepołomicką oraz związanych z naszą gminą, wyjątkowych ludzi. 

W bieżącym roku przedszkolnym dzieci z naszego przedszkola będą miały okazję lepiej poznać najbliższą okolicę,  miasto Niepołomice, Puszczę Niepołomicką oraz związanych z naszą gminą, wyjątkowych ludzi. 
Na dobry początek, dnia 26 września wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Izby Regionalnej. Odwiedziny tam okazały się zarówno ciekawe i pouczające jak i "smaczne. Dzieci dowiedziały się między innymi jak się dawniej zbierało i młóciło zboże,  piekło     chleb, prało, prasowało itp. Dużą atrakcją była możliwość własnoręcznego przygotowania bułeczki,  która następnie została wypieczona i zjedzona. 
Dzieci zostały również poczęstowane pysznymi rogalikami z marmoladą i herbatą.  Wszystkim wycieczka bardzo się podobała,  nawet pomimo złośliwej pogody, która niestety na sam koniec zgotowała nam prysznic. 
Gorąco zachęcamy rodziców do wspólnej wizyty z dziećmi w Izbie Regionalnej - na pewno dzieci mogą zaskoczyć niejedną poznaną tam ciekawostką. W bieżącym roku przedszkolnym dzieci z naszego przedszkola będą miały okazję lepiej poznać najbliższą okolicę, miasto Niepołomice, Puszczę Niepołomicką oraz związanych z naszą gminą, wyjątkowych ludzi. 

 

Na dobry początek, dnia 26 września wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Izby Regionalnej. Odwiedziny tam okazały się zarówno ciekawe i pouczające jak i "smaczne. Dzieci dowiedziały się między innymi jak się dawniej zbierało i młóciło zboże,  piekło chleb, prało, prasowało itp. Dużą atrakcją była możliwość własnoręcznego przygotowania bułeczki, która następnie została wypieczona i zjedzona. 

 

Dzieci zostały również poczęstowane pysznymi rogalikami z marmoladą i herbatą. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała, nawet pomimo złośliwej pogody, która niestety na sam koniec zgotowała nam prysznic. 

 

Gorąco zachęcamy rodziców do wspólnej wizyty z dziećmi w Izbie Regionalnej - na pewno dzieci mogą zaskoczyć niejedną poznaną tam ciekawostką. 

Aneta Malisz