Sałatka jarzynowa

Sałatka jarzynowa
Tego dnia od rana w naszej sali unosił się zapach przyniesionych przez dzieci składników niezbędnych do wykonania sałatki. Po wymyciu rąk i założeniu fartuszków zamieniliśmy się w małych kucharzy. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Każdy otrzymał nożyk, którym miał za zadanie pokroić zgromadzone warzywa na małe kolorowe kosteczki. Pokrojone marchewki, pietruszki czy ogórki wrzucaliśmy do wielkiej miski, do której następnie dodaliśmy sól, pieprz oraz majonez.
Po wymieszaniu wszystkich składników otrzymaliśmy gotową sałatkę i przystąpiliśmy do prawdziwej uczty. Samodzielnie wykonana sałatka wyglądała i smakowała wyśmienicie. Naszą pracę doceniły również dzieci z grupy Tygryski, które skosztowały naszego dzieła.
Maria ZielińskaW środę 8 października, dzieci z grupy Kangurki przygotowały samodzielnie pyszną i zdrową sałatkę jarzynową.