O „Idzie lasem Pani Jesień…”

O „Idzie lasem Pani Jesień…”
Uzbrojeni w dobry humor wyruszyliśmy spacerkiem do pobliskiej puszczy. Głównym celem naszej wycieczki była obserwacja otaczającej nas jesiennej przyrody. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wysokie drzewa mieniące się różnokolorowymi liśćmi oraz szukały darów lasu takich jak żołędzie, grzyby i paprocie. Podczas wędrówki leśnymi ścieżkami szukaliśmy także śladów zwierząt oraz słuchaliśmy śpiewu ptaków. Niestety ku rozczarowaniu wszystkich dzieci nie udało nam się spotkać leśnych mieszkańców. Mogliśmy podziwiać tylko małego pajączka znalezionego przez Zosię Kr.
Zmęczeni długą drogą, ale zadowoleni z leśnych przygód wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiad.
Maria Zielińska21 października w słoneczny wtorkowy dzień Kangurki wzięły udział w pieszej wycieczce do Puszczy Niepołomickiej.