Obchody Święta Niepodległości

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola wybrały się na spacer pod pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej przy Parku Miejskim w Niepołomicach, by w ten sposób uczcić obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości
Grupy Puchatków i Kangurków wyruszyły z przedszkola zaraz po zajęciach. Przechodząc przez miasto dzieci niosły ze sobą wcześniej wykonane flagi Polski, którymi przypominały wszystkim mieszkańcom o zbliżającym się święcie.
Kiedy przedszkolaki dotarły na miejsce wysłuchały historii powstania pomnika i zostawiły przy nim flagi. Następnie dzieci podeszły pod rosnący w centrum Parku Miejskiego okazały i rozłożysty Dąb Wolności, przy którym zatrzymały się, aby i tam wysłuchać związanej z nim historii.
Z pewnością wycieczka ta sprawiła, że obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości, stało się dla dzieci bliższe i bardziej zapadło im w pamięć.
Joanna Migdał

Joanna Migdał