Ciągle pada – zajęcia otwarte Kangurków

Ciągle pada – zajęcia otwarte Kangurków
Na powitanie dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę o przedszkolu, a następnie rozpoczęliśmy wspólne zabawy. Tematem zajęć był deszcz i jego rodzaje. Na wstępie przypomnieliśmy sobie poznany dzień wcześniej obieg wody w przyrodzie, a  później w doświadczeniach z wodą poznaliśmy trzy rodzaje deszczu: mżawkę, kapuśniaczek i ulewę. Następnie zatańczyliśmy jesienny taniec, podczas którego przeganialiśmy deszczowe chmurki.
W kolejnej części zajęć przyszedł czas na zabawy matematyczne. Każdy przedszkolak otrzymał wycięte z papieru kropelki deszczu, które samodzielnie próbowaliśmy przeliczyć według instrukcji podawanej przez panią Marysię. Potem każde dziecko otrzymało kartkę z narysowanymi trzema chmurkami różniącymi się od siebie wielkością. Naszym zadaniem było nakleić pod właściwą chmurką odpowiednią ilość kropelek.
Po krótkich zabawach z liczeniem przyszedł czas na zabawy z chustą animacyjną. Dzieci trzymając chustę w dłoniach poruszały nią naśladując siłę padającego deszczu. Następnie na chuście znalazł się kolorowy deszcz czyli kulki z bibuły, które podczas poruszania chusty pięknie wirowały w powietrzu.
W dalszej części spotkania do zabawy zostali zaproszeni rodzice. Wspólnie tańczyliśmy przy muzyce, a następnie przyszedł czas na deszczowy masażyk relaksacyjny. Najpierw dzieci wykonały rodzicom masaż, a potem nastąpiła zamiana ról.
Po zabawie w kole przystąpiliśmy do pracy plastycznej. Zadaniem dzieci wraz z rodzicami było ozdobienie sylwety deszczowej kropelki według własnego pomysłu. Powstały bardzo ciekawe i kolorowe prace, które ozdobiły naszą szatnię. Na zakończenie dzieci zaprezentowały wykonane kropelki oraz nadały im imiona. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem piosenki „Jesienna pogoda”.
Serdecznie dziękuję rodzicom za liczną obecność i aktywny udział na zajęciach. Mam nadzieję, że wspólne zabawy na długo pozostaną w pamięci dzieci i rodziców.
Maria Zielińska20 listopada Kangurki gościły w przedszkolu swoich rodziców na zajęciach otwartych. Dzieci od rana z niecierpliwością czekały na miłych gości.