Zabawa andrzejkowa

2.12.2014<br/><br/>
Zabawa andrzejkowa
Na początek każda z grup wysłuchała krótkiej historii andrzejek, a następnie wszyscy wzięli udział w tradycyjnych andrzejkowych wróżbach. Każde dziecko mogło wypowiedzieć swoje marzenie wrzucając grosik do miski z wodą. Komu udało się wrzucić pieniążek, to oznaczało, że jego marzenie spełni się w najbliższym czasie.
Dużo radości wśród przedszkolaków wzbudziła wróżba z butami, która miała na celu wskazać chłopca lub dziewczynkę, którzy jako pierwsi w przyszłości poślubią swojego wybranka lub wybrankę. Nie zabrakło oczywiście lania wosku przez dziurkę od klucza, który sprawił radość wielu dzieciom.
Po tradycyjnych wróżbach i słodkim poczęstunku przyszedł czas na wspólne tańce i zabawy na dużej sali. Przy znanych dziecięcych przebojach takich jak: kaczuszki, macarena czy jedzie pociąg z daleka miło spędziliśmy czas. Cały andrzejkowy bal zakończył się tańcami z balonikami, które dzieci zabrały ze sobą do domów.
Zabawa upłynęła nam w ciepłej i wesołej atmosferze.
Maria Zielińska28 listopada w naszym przedszkolu odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa, w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki.

Zabawa upłynęła nam w ciepłej i wesołej atmosferze.