Spotkanie świąteczne w Tygrysku

Spotkanie świąteczne w Tygrysku
Bożonarodzeniowy nastrój zapanował w przedszkolu, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola zgromadzili się razem przy świątecznym stole. Zanim zjedliśmy wigilijny obiad, zgodnie z tradycją podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Po skończonym posiłku rozpoczęliśmy przygotowania do świątecznego spotkania, na które zostali zaproszeni rodzice oraz rodzeństwo przedszkolaków.
Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe, w którym w role aktorów wcielili się rodzice dzieci z grupy Kangurki. Aktorzy w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowali krótką historię narodzin Jezusa. Na scenie oprócz Maryji i Józefa pojawili się między innymi aniołowie, pasterze, Trzej Królowie oraz diabełek i król Herod. W przedstawieniu wystąpiły także dwie owieczki (w tych rolach absolwenci naszego przedszkola).
Dzieciaki były zachwycone rozgrywanymi scenami oraz umiejętnościami aktorskimi swoich rodziców. Przedstawienie zakończyło się sukcesem, a świadczyły o tym gromkie brawa dla odtwórców głównych ról. Wszystkie dzieci oraz zebrani w przedszkolu goście docenili ciężką pracę rodziców, którzy wśród różnych domowych i zawodowych obowiązków znaleźli czas, aby przygotować jasełka dla swoich pociech.
Po przedstawieniu w wykonaniu rodziców na scenie zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki w zimowej piosence i bożonarodzeniowym wierszu z życzeniami. Całość zakończył wspólny śpiew kolędy. W dalszej części spotkania pani dyrektor Alina Jachimczak podsumowała rodzinny konkurs na najpiękniejszy bożonarodzeniowy stroik. W konkursie udział wzięło 29 prac, które zostało ocenionych w kilku kategoriach. Wszystkie nagrodzone dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i upominek. Na zakończenie wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek.
Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.
W przedstawieniu jasełkowym udział wzięli:
Maryja – p. Agnieszka Zięba
Józef – p. Michał Dekert
Babcia – p. Gabriela Krechowiecka
Herod – p. Jarosław Wojtal
Diabeł – p. Anna Szeląg
Trzej Królowie – p. Mateusz Bara, p. Radosław Wyszyński, p. Piotr Małota
Pasterze – p. Grzegorz Głąb, p. Marcin Żarek, p. Marcus Bessinger, p. Grzegorz Krechowiecki
Aniołowie – p. Iwona Ślusarczyk, p. Justyna Wyszyńska, p. Katarzyna Lubarska, p. Monika Kościółek
Owieczki – Bartek Głąb, Karol Wojtal
Scenariusz i reżyseria – p. Agnieszka Głąb, p. Renata Dekert
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego magicznego dnia.
Fot. Archiwum Przedszkola TygrysekW piątek 19 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Przedszkolu Sportowo-Tanecznym Tygrysek odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne.

W przedstawieniu jasełkowym udział wzięli:

Maryja – p. Agnieszka Zięba

Józef – p. Michał Dekert