Z wizytą na Zamku Królewskim

Z wizytą na Zamku Królewskim w Niepołomicach
Podziwialiśmy baśniowy świat szopek krakowskich, oglądając wystawę szopek z kolekcji Władysława Dyny. Odwiedziliśmy również Muzeum Przyrodnicze, w którym przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przygladały się zgromadzonym tam eksponatom myśliwskim i łowieckim. Panie przewodniczki, które oprowadzały nas po tych wystawach, w sposób ciekawy i przystępny przybliżyły nam ich tematykę.
Pod koniec naszej wizyty na Zamku udaliśmy się jeszcze na krótki spacer po zamkowym dziedzińcu i krużgankach. Podeszliśmy również pod pomnik króla Kazimierza Wielkiego.
Kolejne odwiedziny na Zamku planujemy na wiosnę. Przedszkolaki już nie mogą się doczekać:-)
Joanna MigdałW piątek, 16 stycznia 2015 r., grupy Puchatków i Kankurgów, w ramach realizacji tegorocznego przedszkolnego programu edukacji regionalnej "Niepołomice - moje miasto", wybrały się na wycieczkę do Zamku Królewskiego.

Joanna Migdał