„Kangurki” w bibliotece

„Kangurki” w bibliotece
Początek spotkania poprzedziła rozmowa na temat pochodzenia nazwy miasta oraz wyliczenia jego najważniejszych zabytków. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom legendę „Król chłopów”, która związana jest z postacią króla Kazimierza Wielkiego. Dzieci w tym miejscu przypomniały sobie informacje dotyczące zasług króla dla Niepołomic. Po uważnym wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki przystąpiły do kolorowania postaci króla oraz Kościoła Parafialnego.
W kolejnej części spotkania pani Basia zaprosiła wszystkie dzieci do kilku zabaw z chustą animacyjną, a następnie do oglądania wybranych książek znajdujących się w bibliotece. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały w prezencie książeczkę „Królowie i święci” autorstwa Ewy Stadtmüller, w której znajduje się opracowania legenda o „Królu chłopów”.
Po wizycie w bibliotece udaliśmy się pod pomnik przedstawiający postać króla Kazimierza Wielkiego trzymającego za rękę małego chłopca. Pani Basia zdradziła nam w bibliotece tajemnicę, że dotknięcie stopy króla może spowodować spełnienie marzeń. W związku z tym każdy Kangurek mógł spróbować tych czarów. Kto wie, może kiedyś król Kazimierz spełni nasze marzenia 
Maria Zielińska18 marca Kangurki odwiedziły niepołomicką bibliotekę, aby poszerzyć wiedzę o legendach związanych z naszym miastem.

Po wizycie w bibliotece udaliśmy się pod pomnik przedstawiający postać króla Kazimierza Wielkiego trzymającego za rękę małego chłopca. Pani Basia zdradziła nam w bibliotece tajemnicę, że dotknięcie stopy króla może spowodować spełnienie marzeń. W związku z tym każdy Kangurek mógł spróbować tych czarów. Kto wie, może kiedyś król Kazimierz spełni nasze marzenia :)