Wizyta Puchatków w bibliotece

W poniedziałek 23 marca w ramach realizacji programu edukacji regionalnej o naszym mieście, Puchatki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.

Spotkanie prowadzone przez panią bibliotekarkę cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków. Dzieci z uwagą słuchały legend związanych z naszym  miastem, a także oglądały prezentowane podczas opowiadań fotografie oraz ilustracje. Same również wykazały się wiedzą na temat historii Niepołomic, odpowiadając na zadawane przez panią Basię pytania.

Następnie Puchatki kolorowały ilustracje przedstawiające niepołomicki kościół.

Na koniec spotkania pani Basia przygotowała dla dzieci niespodziankę, obdarowując je pięknymi książkami oraz słodkim poczęstunkiem.

W drodze powrotnej do przedszkola podeszliśmy jeszcze pod pomnik króla Kazimierza Wielkiego znajdujący się przy Zamku Królewskim. Każdy Puchatek dotknął stopy króla, gdyż jak powiedziała nam pani Basia, dotknięcie królewskiej stopy przynosi szczęście. Czekamy więc na spełnienie się tej dobrej wróżby. A może niektóre Puchatki już spotkało coć dobrego...

Joanna Migdał