Spotkanie Wielkanocne

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych.
Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 1 kwietnia 2015 r.
Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przygotowały dla zaproszonych gości wspólne przedstawienie. Przedszkolaki długo przygotowywały się do występu, aby wypaść jak najlepiej. Uczyły się wierszyków, piosenek, układów tanecznych. I gdy w końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień, dzieci przebrane za kurki, koguciki, baranka, zająca, kurczaki i pisanki – wystąpiły na scenie. Przedszkolaki przedstawiły piękną część artystyczną związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Były wiersze i piosenki opowiadające o tradycjach świątecznych. Prym wiodła najstarsza grupa Tygrysków, z której dzieci doskonale wcieliły się w swoje role. Ale pochwały należą się również najmłodszym Puchatkom, które przebrane za pisanki, zaśpiewały piosenkę pt. "Jajko", oraz Kangurkom, które w strojach kurczaków pięknie wykonały układ taneczny.
Na zakończenie przedstawienia wszystkie przedszkolaki wspólnie złożyły zgromadzonym w sali gościom świąteczne życzenia. Dzieci za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po przedstawieniu nadszedł czas na rozstrzygnięcie naszego rodzinnego konkursu plastyczno-technicznego pt. "Moje Niepołomice". Prace wykonane przez dzieci i ich rodziców były naprawdę ciekawe i bardzo pomysłowe, tak więc każdy musiał zostać nagrodzony. Pani Dyrektor Alina Jachimczak wręczyła wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie, dyplomy i piękne upominki.
Upominkami zostali także obdarowani rodzice. Dzieci z każdej grupy przygotowały świąteczne podarunki, które wręczyły swoim najbliższym.
Po oficjalnej części naszego spotkania Pani Dyrektor zaprosiła dzieci i wszystkich gości na świąteczny poczęstunek, podczas którego mogliśmy w miłej atmosferze podzielić się wielkanocnym jajkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie naszego spotkania. Jak zwykle mogliśmy liczyć na państwa pomoc.
Joanna Migdał

Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 1 kwietnia 2015 r.

Joanna Migdał