Zajęcia otwarte Kangurków

Zajęcia otwarte Kangurków
Na początek spotkania dzieci zaśpiewały i zatańczyły rodzicom wiosenną piosenkę. Następnie przyszedł czas na wspólne zabawy. Temat zajęć „Rady na odpady” nawiązywał do tematu kompleksowego „Zabraniam, zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!” realizowanego przez cały tydzień w naszej grupie.
Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie jakie odpady wrzucamy do niebieskiego, zielonego oraz żółtego kosza. Próbowały segregować zgromadzone w sali odpady do odpowiednich obręczy imitujących kosze na papier, szkło i plastik.
W kolejnej części spotkania do zabawy wykorzystaliśmy plastikowe nakrętki po napojach. Na początek nakrętka posłużyła nam do zabawy rozwijającej orientację w schemacie własnego ciała. Zadaniem dzieci było położyć nakrętkę przed sobą, za sobą, na głowie, na prawej dłoni, itd. Następnie przedszkolaki wygrywały rytm na nakrętkach, a potem każdy przedszkolak przeliczał nakrętki zgodnie z poleceniami pani Marysi. Na zakończenie nakrętkowych zabaw dzieci układały kolorowe węże z zachowaniem odpowiedniej sekwencji.
W dalszej części spotkania zaprosiliśmy rodziców do dwóch zabaw ruchowych oraz do wspólnej pracy plastycznej. Dzieci wraz z rodzicami miały za zadanie wykonać dowolną pracę, w której tematem przewodnim będą kolorowe nakrętki. Jak na każdych zajęciach otwartych tak i dziś powstało wiele kreatywnych prac, które ozdobiły naszą szatnię. Na zakończenie spotkania dzieci zaprezentowały swoje nakrętkowe ilustracje.
Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom oraz licznym ciociom i wujkom za udział w zakręconych zajęciach 
Maria ZielińskaW środę 22 kwietnia Kangurki po raz drugi w tym roku przedszkolnym gościły rodziców na zajęciach otwartych.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom oraz licznym ciociom i wujkom za udział w zakręconych zajęciach :)