Dzień otwarty u Tygrysków

Dzień otwarty u Tygrysków
W dniu 24 kwietnia Tygryski po raz kolejny gościły na swoich zajęciach rodziców. Jak zwykle oczekiwaliśmy gości z wielkim napięciem i radością. Kiedy nadeszła godzina 11.00 z uśmiechami na twarzach powitaliśmy mamusie, tatusiów i babcie. Po uściskach i buziakach dzieci rozpoczęły zajęcia. Tym razem temat dotyczył prądu. Na przykładzie papierowej łódki przybliżyliśmy sobie różne sposoby powstawania ruchu i energii. Tygryski bez trudu zrozumiały i zapamiętały zasady funkcjonowania i rodzaje elektrowni – w tym przede wszystkim takich, które dbają o środowisko naturalne. Zaśpiewaliśmy rodzicom piosenkę o konieczności ochrony przyrody. Na przykładzie żarówek pokazaliśmy różnicę pomiędzy sprzętami energooszczędnymi i zwykłymi jak również mieliśmy okazję do przeliczania na konkretach (rachunki za prąd). Bardzo ważne było również przypomnienie zasad bezpiecznego obchodzenia się z prądem – po raz kolejny Tygryski udowodniły, że nie brak im rozsądku. Na zakończenie zaprosiliśmy rodziców do wspólnego śpiewania piosenki „Lato w internecie” - wszyscy bardzo pięknie śpiewali co nagrodzono gromkimi brawami. Podsumowaniem zajęć było wspólne, rodzinne tworzenie papierowych wiatraków – jak zwykle współpraca okazała się bardzo owocna. 
                                                                                                    Aneta Malisz 

W dniu 24 kwietnia Tygryski po raz kolejny gościły na swoich zajęciach rodziców. Jak zwykle oczekiwaliśmy gości z wielkim napięciem i radością.

 

Kiedy nadeszła godzina 11.00 z uśmiechami na twarzach powitaliśmy mamusie, tatusiów i babcie. Po uściskach i buziakach dzieci rozpoczęły zajęcia. Tym razem temat dotyczył prądu. Na przykładzie papierowej łódki przybliżyliśmy sobie różne sposoby powstawania ruchu i energii. Tygryski bez trudu zrozumiały i zapamiętały zasady funkcjonowania i rodzaje elektrowni – w tym przede wszystkim takich, które dbają o środowisko naturalne.

 

Zaśpiewaliśmy rodzicom piosenkę o konieczności ochrony przyrody. Na przykładzie żarówek pokazaliśmy różnicę pomiędzy sprzętami energooszczędnymi i zwykłymi jak również mieliśmy okazję do przeliczania na konkretach (rachunki za prąd). Bardzo ważne było również przypomnienie zasad bezpiecznego obchodzenia się z prądem – po raz kolejny Tygryski udowodniły, że nie brak im rozsądku.

 

Na zakończenie zaprosiliśmy rodziców do wspólnego śpiewania piosenki „Lato w internecie” - wszyscy bardzo pięknie śpiewali co nagrodzono gromkimi brawami. Podsumowaniem zajęć było wspólne, rodzinne tworzenie papierowych wiatraków – jak zwykle współpraca okazała się bardzo owocna. 


Aneta Malisz