Wycieczka do drukarni

Dnia 28 kwietnia Tygryski i Kangurki wybrały się na wyjątkową wycieczkę. Każdy przedszkolak codziennie styka się z książkami, przegląda, słucha zapisanych w nich opowieści, uczy się dzięki ilustracjom i informacjom, przy nich odpoczywa. Książki są nieodłącznym i bardzo ważnym towarzyszem dziecka.

Dnia 28 kwietnia Tygryski i Kangurki wybrały się na wyjątkową wycieczkę. Każdy przedszkolak codziennie styka się z książkami, przegląda, słucha zapisanych w nich opowieści, uczy się dzięki ilustracjom i informacjom, przy nich odpoczywa. Książki są nieodłącznym i bardzo ważnym towarzyszem dziecka.  W związku z tym odwiedziny w prawdziwej drukarni i możliwość przekonania się osobiście jak powstają książki okazało się dla dzieci dużym przeżyciem. Każdy z ciekawością patrzył na maszyny, które drukowały ilustracje, składały i cięły papier, sklejały strony i oprawiały książki. Wszyscy pracownicy drukarni witali nas uśmiechem a Pan, który nas oprowadzał starał się nam pokazać wszystko, co tylko mogło nas zaciekawić. Dzieci z szeroko otwartymi oczami zaglądały tam, gdzie nie każdy może zajrzeć i na pewno miały co opowiadać rodzicom po powrocie. Na zakończenie zwiedzania czekała nas jeszcze jedna, bardzo miła niespodzianka – każdy przedszkolak został obdarowany pięknymi książkami, kolorowankami i naklejkami. Podziękowaliśmy bardzo za niezapomniane wrażenia i atrakcje i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola. Teraz pozostaje nam czytać....czytać....czytać...
Anet MaliszDnia 28 kwietnia Tygryski i Kangurki wybrały się na wyjątkową wycieczkę. Każdy przedszkolak codziennie styka się z książkami, przegląda, słucha zapisanych w nich opowieści, uczy się dzięki ilustracjom i informacjom, przy nich odpoczywa. Książki są nieodłącznym i bardzo ważnym towarzyszem dziecka.  

 

W związku z tym odwiedziny w prawdziwej drukarni i możliwość przekonania się osobiście jak powstają książki okazało się dla dzieci dużym przeżyciem. Każdy z ciekawością patrzył na maszyny, które drukowały ilustracje, składały i cięły papier, sklejały strony i oprawiały książki. Wszyscy pracownicy drukarni witali nas uśmiechem a Pan, który nas oprowadzał starał się nam pokazać wszystko, co tylko mogło nas zaciekawić.

 

Dzieci z szeroko otwartymi oczami zaglądały tam, gdzie nie każdy może zajrzeć i na pewno miały co opowiadać rodzicom po powrocie. Na zakończenie zwiedzania czekała nas jeszcze jedna, bardzo miła niespodzianka – każdy przedszkolak został obdarowany pięknymi książkami, kolorowankami i naklejkami. Podziękowaliśmy bardzo za niezapomniane wrażenia i atrakcje i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola. Teraz pozostaje nam czytać....czytać....czytać...

 

Anet Malisz