Z wizytą u strażaków

Z wizytą u strażaków
Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy przygotowali dla naszych przedszkolaków masę atrakcji.
Na początku naszej wizyty zwiedziliśmy pomieszczenia straży, takie jak garaż oraz dyżurkę, gdzie odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Panowie Strażacy omówili i zaprezentowali dzieciom swoje ubrania, w których jeżdżą na różne akcje. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć hełm strażacki. Następnie dzieci mogły obejrzeć całe wyposażenie wozu strażackiego oraz wejść do kabiny wozu. Kto był odważny mógł spróbować wskoczyć z pomocą Pana Strażaka na ogromny skokochron, rozłożony specjalnie dla nas.
Ale największe atrakcje czekały dzieci pod koniec naszej wizyty. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy strażak i polać strumień wody z węża strażackiego! Radość dzieci była ogromna. Ale chyba jeszcze większą frajdę sprawiła naszym przedszkolakom przejażdżka wozem strażackim po ulicach Niepołomic! Panowie Strażacy nawet na chwilę włączyli syreny alarmowe:-)
Wszystkie dzieciaki wróciły z wycieczki z wypiekami na twarzach i z postanowieniem, że każdy zostanie w przyszłości strażakiem :-)
Panom Strażakom raz jeszcze dziękujemy za współpracę i za tak interesujące przygotowanie spotkania.
Joanna MigdałW piątek 15 maja wszystkie grupy przedszkolaków wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepołomicach.

Joanna Migdał