Wycieczka do Nadleśnictwa

Przedszkolaki miały okazję poznać faunę i florę Puszczy Niepołomickiej. Po wcześniejszej pogadance na temat zachowania się w lesie, dzieci spacerowały po puszczy, szukały pierwszych oznak jesieni, poznawały różne rodzaje drzew i ich nazwy oraz miały możliwość poszukać żołędzi oraz szyszek.

Razem z wychowawczyniami dzieci brały udział w licznych zabawach ruchowych na świeżym powietrzu oraz w konkursie piosenki czekając przy ognisku na kiełbaski. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła dzieciom przez cały czas oraz spowodowała, że las i jego otoczenie wydawały się jeszcze piękniejsze.

Po całym dniu licznych zabaw i przyjemności maluchy bezpiecznie wróciły do przedszkola autobusem, co również było dla nich dużą atrakcją.

Joanna Nieć
Przedszkole Sportowo-Tanencze "Tygrysek"2 października przedszkole Sportowo-Taneczne „Tygrysek” zorganizowało wycieczkę do Nadleśnictwa w Niepołomicach dla dzieci z grupy Tygrysków, Puchatków oraz Kangurków.

Joanna Nieć