Dzień cyrkowy

W Kangurkach dzień cyrkowy upłynął w miłej i wesołej atmosferze. Na początku każde dziecko za sprawą kolorowej czapeczki i cyrkowego makijażu zamieniło się w klauna. Następnie był czas na tańce przy cyrkowej muzyce oraz pogadanka na temat wybranych cyrkowych zawodów.
W dalszej części zabawy Kangurki zamieniły się w akrobatów pokonując tor przeszkód oraz linoskoczków próbując przejść po wąskiej ławce. Po krótkim pokazie magicznych sztuczek w wykonaniu pani Marysi, dzieci w przebraniu cyrkowych zwierząt miały za zadanie pokonać „płonącą” obręcz. W następnej kolejności dzieci składały obrazki klaunów pociętych na kilka części oraz kosztowały cyrkowych przysmaków.
Nasz dzień zakończył się wykonaniem pamiątkowych zdjęć.
W grupie PUCHATKÓW ten wyjątkowy dzień dzieci zaczęły od rozmowy o cyrku i atrakcji, które można w nim zobaczyć. Następnie maszerując po „arenie” prezentowały wymalowane, kolorowe twarze oraz robiły śmieszne miny, by rozśmieszyć widownię. Nie zabrakło również akrobacji na linie oraz żonglerki piłeczkami i talerzykami. Między ćwiczeniami dzieci miały okazję oglądać oraz wykonać różne sztuczki, między innymi „zaczarowany palec”, magiczny sznurek oraz eksperyment z wodą i szklanką, jednak największym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się „eksplozja wulkanu”. Puchatki otrzymały również balonowe pieski, ślimaki i kwiatki. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz pozowały do zdjęć z makietą clowna. Był to dzień pełen atrakcji i wrażeń, który wydobył na twarzach dzieci wielki uśmiech.
Dzień ten był bardzo kolorowy i pełen niespodzianek również dla Tygrysków.
Wszystkie atrakcje rozpoczęły się wprowadzeniem dzieci w tematykę cyrkową – rozmawialiśmy o tym, kto pracuje w cyrku, jak nazywają się jego elementy, sprzęty tam wykorzystywane i i jakie pokazy można tam zobaczyć a następnie sami „zamieniliśmy się” w cyrkowców. Wszystkie dzieci z szeroko otwartymi oczami patrzyły na magiczne sztuczki próbując zgadnąć co się stało z dziurką w banknocie, z potarganą gazetą czy spaloną zapałką, która znów się pali. Zagadką były też lewitujące przedmioty, wirujące talerze, szklanki stojące na karcie do gry itp. Każdy mógł sam przekonać się również jak wygląda praca w cyrku poprzez żonglowanie piłeczkami, kręcenie talerzykiem, skoki przez płonącą obręcz, przejście po linie lub tresurę balonowego pieska. Każdy kto chciał mógł się również dopasować do atmosfery panującej w cyrku poprzez pomalowanie buzi specjalnymi farbkami – kolorowe noski, kwiatki, kropki i inne wzorki bardzo się podobały i wywołały mnóstwo uśmiechów. Jak przystało na prawdziwy cyrk wszystkim naszym zabawom towarzyszyła prawdziwa cyrkowa muzyka – można było potańczyć, zrobić pochód z tresowanymi pieskami (balonowymi) lub po prostu pobawić się wśród mydlanych baniek :) Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci zrobiły sobie zdjęcia w roli kolorowego klauna a także zabrały ze sobą wykonane w trakcie zabaw balonowe zwierzątka i … wyjątkowe wspomnienia. Na pewno jeszcze nie raz będziemy w przedszkolu wykorzystywać zdobyte w naszym cyrku umiejętności :)
Joanna Nieć
Aneta Malisz „Cyrk wita was, cyrk wita was” - tak brzmi tytuł jednej z przewodnich piosenek jakie towarzyszyły przedszkolakom w dniu 16 października.  Nasze przedszkole na ten jeden dzień zamieniło się w cyrkową arenę pełną magików, klaunów, treserów dzikich zwierząt itp.

Nasz dzień zakończył się wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

Dzień ten był bardzo kolorowy i pełen niespodzianek również dla Tygrysków.

Joanna Nieć

Aneta Malisz