Poznajemy zawody – policjant

Poznajemy zawody – policjant
Podczas spotkania z panem policjantem przedszkolaki dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji, gdy dziecko zaczepiane jest przez nieznaną mu osobę. Pan policjant przestrzegł również o konieczności noszenia po zmroku elementów odblaskowych.
Nasz gość opowiedział nam także o swojej codziennej pracy oraz omówił wygląd umundurowania i wyliczył sprzęt jaki policjanci używają w swojej pracy.
Uwieńczeniem spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia radiowozu. Każde dziecko mogło wejść do radiowozu, a także posłuchać sygnałów policyjnej syreny.
Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i podziękowaliśmy panu policjantowi za przybycie do przedszkola.
Maria ZielińskaW ramach akcji „Poznajemy zawody” w piątek 23 października nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel policji.