Zajęcia otwarte z rodzicami „Tygrysków”

We środę 18 listopada grupę Tygrysków odwiedzili wyjątkowi goście – mamusie, tatusiowie a nawet ciocia jednego z przedszkolaków. Wszyscy przybyli aby wspólnie z dziećmi pobawić się, potańczyć, pośpiewać i przekonać się jak miło można spędzać nawet najbardziej deszczowe, jesienne dni. Pogoda za oknem nie nastrajała wesoło ale u nas w sali atmosfera była bardzo „słoneczna” i radosna. Dzieci nauczyły rodziców piosenki na powitanie, pokazały jak zaznaczają na tablicy swoją obecność a następnie wspólnie uzupełniliśmy tablicę pogodową. Gdy już ustaliliśmy, że nadal mamy jesień podjęliśmy się ważnego zadania – udowodnienia, że jesień wcale nie musi być nudna i, że również w trakcie tej pory roku można robić wiele ciekawych rzeczy. Każde dziecko losowało karteczkę z rysunkiem przedstawiającym różne zajęcia takie jak np.: jazda na rowerze, spacer, rysowanie, lepienie bałwana, pływanie w basenie, jazda na nartach itp. Trzeba było ocenić czy dana czynność nadaje się do wykonywania przy jesiennej pogodzie. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadaniem choć trzeba przyznać, że  obecność rodziców troszeczkę ich rozpraszała – ale trudno się temu dziwić. Po zajęciach dydaktycznych przyszedł czas na ruchowe i taneczne. Dzieci, w rytm tamburyna naśladowały jesienne zwierzątka: skaczącą wiewiórkę, odlatujące ptaszki i kładące się spać niedźwiadki. Wszystkim bardzo podobała się również wspólna zabawa przy piosence „Tańcząca wiewióreczka” oraz pokazywanie ruchów do tekstu piosenki „Ruszamy tak głowami...” . Zmęczenie po tańcach poddaliśmy się chwili relaksacji przy masażyku – pełno było śmiechu  i radości, na pewno udało nam się wyprodukować w ten sposób znaczne pokłady endorfin. Radosne i pełne energii Tygryski wraz z rodzicami zabrały się na koniec do tworzenia pięknych prac plastycznych z wykorzystaniem kolorowych jesiennych liści. Niezwykłe efekty tej współpracy podziwiać będzie można w naszej szatni. Dziękujemy rodzicom za miło spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne takie spotkanie na wiosnę.
Aneta Malisz

Aneta Malisz