Wizyta Strażaka

W  ramach akcji „Poznajemy zawody” 26 listopada (czwartek) do naszego przedszkola zawitał funkcionariusz Straży Pożarnej, a prywatnie tato dziewczynki z grupy Kangurków.

Pan Strażak specjalnie zawitał do przedszkolaków, aby porozmawiać z nimi na temat swoich obowiązków, oraz przestrzec ich przed niebezpiecznymi sytuacjmi (m.in. zabawa ogniem). Tygryski miały okazję również pochwalić się swoją wiedzą w tej dziedzinie oraz nadrobić braki licznymi, ciekawymi pytaniami. Dzieci miały możliwość obejrzeć specjalistyczny sprzęt służący strażakom w ich codziennej pracy (np. węże strażąckie, „sikawki”), oraz kolejne elementy ubrania potrzebnych strażakowi na różne akcje, między innymi ratujących ludzkie życie. W nagrodę za uważne słuchanie przedszkolaki mogły przymierzyć hełmn strażacki oraz czapkę.

Na koniec Tygryski gromkimi brawami podziękowały Panu Strażakowi, wręczyły pamiątkową kartkę oraz zrobiły sobie wspólne zdjęcie.

Jeszcze raz dziękujemy !

Joanna Nieć.