Zajęcia otwarte u Puchatków

20 listopada (piątek) w grupie PUCHATKÓW odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami.

Dzieci w tym wyjątkowym dniu miały okazję pochwalić się rodzicom swoją wiedzą na temat kolorowej pory roku – jesieni, oraz zdobyć nowe informacje na temat gatunków drzew i ich liści.

Puchatki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Rodziców przywitały piosenką o jesieni, nawiązując tym samym do tematu dnia „kolorowa jesień”.Po odśpiewaniu piosenki dzieci ćwiczyły swoje buzie, naśladując szum wiatru, szelest jesiennych liści itp., następnie same zamieniły się w wiatr i przy utworze Vivaldiego, zależnie od tempa melodii, wprawiały w ruch liście (szyfonowe chusty). Przedszkolaki podzieliły się również z rodzicami receptą na jesienną nudę, recytując wiersz „Jesienne zabawy”. Ważnym punktem zajęć była rozmowa na temat liści różnych gatunków drzew (dąb, klon, brzoza, kasztan), omówienie ich wyglądu oraz przyklejenie ich na makiecie. Motyw liści przewijał się przez całe zajęcia, również podczas zabaw matematycznych (liczenie liści, układanie ich malejąco i wzrastająco). Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę. Puchatki pamiętały również o swoich rodzicach, im w końcu też należała sie chwila relaksu, dlatego z  zaangażowaniem wymasowały „obolałe plecy” mamusi lub tatusia. Na koniec dzieci i rodzice wykonali piękne, kolorowe prace plastyczne – jesienne drzewka.

Dziękujemy bardzo rodzicom za przybycie i udział w zajęciach. Zachęcamy do oglądania zdjęć i już teraz zapraszamy na następne zajęcia otwarte.

Joanna Nieć