Poznajemy zawody-muzykoterapeuta

Poznajemy zawody – muzykoterapeuta
Nasz gość opowiedział przedszkolakom na czym polega praca muzykoterapeuty, a następnie  pani Ania skupiła się na przedstawieniu dzieciom postaci dyrygenta. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca dyrygenta i dlaczego ruchy rąk wykonywane przez niego są tak ważne dla orkiestry czy chóru. Przedszkolaki mogły zobaczyć też i dowiedzieć się do czego służą kamerton, batuta i partytura oraz spróbować nimi się posługiwać.
W dalszej części spotkania pani Ania zaprosiła dzieci do różnych zabaw rytmicznych, które bardzo przypadły do gustu wszystkim dzieciom.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani Ani pamiątkową laurkę.
Maria ZielińskaW piątek 8 stycznia w ramach akcji „Poznajemy zawody” do naszego przedszkola zaprosiliśmy panią Anię, mamę Wojtusia i Dawida, która z wykształcenia jest muzykoterapeutą.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani Ani pamiątkową laurkę.